Jdi na obsah Jdi na menu
 


Longboard

30. 1. 2014

 Jaký typ longboardu zvolit?                                        Hlavní otázkou pro začátek bude - Kde budete s longboardem jezdit? Ve městě, jako dopravní prostředek? V parcích na stezkách? Nebo mimo město?

Město - pokud převážně ve městě a budete longboard využívat jako dopravní prostředek, doporučují zvolit spíše kratší až střední longboard nebo mini-longboard (cruiser) či Penny skateboard s měkkými kolečky.Dále doporučují vybírat longboard, který má zvednutou zadní část, tzv . „tail“. Díky zvednutému tailu, kterému se říká„kicktail“ lze při jízdě zvednout přední kolečka a snadněji tak překonávat nerovnosti města jako jsou patníky, díry a větší překážky, které jen tak nepřejedete. 

Město / parky / stezky- Pokud převážně ve městě s tím, že budete na longboardu jezdit převážně v městských parcích, bruslařských stezkách a podobně, doporučují. vybírat z klasických pintailových longboardů (pintail je tvar desky ve tvaru ryby / podlouhlé kapky)Nedoporučují volit hodně dlouhá prkna (nad 105 cm) a prkna určená na downhill (hodně profilované desky s nízkou výškou desky), která si ve městě a parcích moc neužijete. Čím je longboard vyšší tím rychleji reaguje a zatáčí, ale je méně stabilní. Nízké longboardy jsou zase stabilnější i během vysoké rychlosti, ale nejsou tak obratné.

 

Kopce, silnice- Pokud budete mít longboard převážně mimo město můžete vybírat prakticky ze všech longboardů s důrazem na styl jízdy, který budete jezdit. Longboardy tak můžeme rozdělit mezi základní kategorie: carving, freeride a downhill.

 Kategorie longboardů carving zahrnuje longboardy pro jízdu z kopců, kde si užíváte ,řezíní oblouků dále jsou prkna vhodná na tzv. „dancing, což je zjednodušeně tancování na prkně.

Downhill longboardy jsou vyloženě sjezdová prkna pro sjezdy z velmi prudkých kopců ve vysokých rychlostech. Mají hodně profilované desky s nízko položeným těžištěm

 

 ! V galerii naleznete obrázky těchto longboardu !

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 16478
Měsíc: 298
Den: 2